1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Vali Düzgün, Mobilyakent'te İncelemelerde Bulundu
Vali Düzgün, Mobilyakentte İncelemelerde Bulundu

Vali Düzgün, Mobilyakent'te İncelemelerde Bulundu

Vali Orhan Düzgün, Türkiye’nin en büyük mobilya üretim ve satış merkezini Kayseri’ye kazandıran Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ni (KSS) ziyaret etti.

A+A-

Vali Orhan Düzgün, Türkiye’nin en büyük mobilya üretim ve satış merkezini Kayseri’ye kazandıran Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ni (KSS) ziyaret ederek, hem Mobilyakent hem de Mobilya Üretim Altyapısını Güçlendirme (MOBİTEK) Projesi hakkında bilgiler aldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Düzgün, Oymaağaç mevkiinde bulunan kooperatif merkezinde, Başkan Mehmet Ali Çevrim ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Düzgün, buradaki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Kayseri sanayisinin lokomotifi olan mobilya sektörünün Mobilyakent ve MOBİTEK projesiyle bir adım daha ileriye gideceğine inandığını belirtti.

Orta Anadolu Kalkınma Birliği’nin (ORAKAB) Kayseri’deki mobilya sektörünün alt yapısını güçlendirmek amacıyla MOBİTEK Projesi’ni hayata geçirdiğini kaydeden Vali Düzgün, devlet tarafından da desteklenen Kayseri’deki mobilya sektörünün gelişimine yönelik çalışmalarda sona yaklaşılmasının mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Projenin meyvelerinin yavaş yavaş alınmaya başlandığını belirten Vali Düzgün, kentteki mobilya üreticilerinin alt yapılarını güçlendirmek amacıyla yürütülen projenin, Türkiye'ye örnek olacağının altını çizdi.

Vali Düzgün, şunları kaydetti:

"Mobilyakent’te 750 imalathane ve 250 satış mağazası olacak. 330 bin metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezinin bulunacağı Mobilyakent'te 190 bin metrekare sergi ve fuar alanı yer alacak. Bugüne kadar 410 imalathane Mobilyakent’e taşınarak üretimlerine başlamıştır. Yıl sonuna kadar da tamamının taşınması beklenmektedir. Projenin tamamlanıp küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni yerlerinde daha modern şartlarda üretime geçmesiyle birlikte Kayseri'nin mobilya satış rakamları daha ileri noktalara taşınacaktır.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler