1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Vali Kamçı, Koruyucu Ailelerle Buluştu
Vali Kamçı, Koruyucu Ailelerle Buluştu

Vali Kamçı, Koruyucu Ailelerle Buluştu

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, öksüz ve yetim çocukların koruyucu aileleri ile iftarda buluştu.

A+A-

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, öksüz ve yetim çocukların koruyucu aileleri ile iftarda buluştu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen iftar programına Vali Süleyman Kamçı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hakları Daire Başkanı Bayram İnce, Vali Yardımcısı Zülkarnin Öztürk, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kaldırımcı ile çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Kamçı, çocuklara sıcak bir aile ortamı sunan koruyucu aileler ile iftar yemeğinde bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Vali Kamçı, kentte 161 koruyucu ailenin 178 çocuğa şefkat dolu kucağını açtığını, bu rakamlarla Türkiye’de nüfus oranına göre Kayseri’nin ilk sırada yer aldığını anımsattı.

Koruyucu aile olmanın önemine dikkati çeken Kamçı, şöyle konuştu:

"Yardıma ve bakıma muhtaç olan yavrularımızın sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için onları koruyan, seven, destekleyen sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır. Koruyucu aile sayımızın daha da artması, yavrularımızın sıcak yuvalarda yetişebilmesi hepimizin ortak temennisidir. Devlet olarak koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımıza pek çok imkân sunmamıza karşın onların eksikliğini hissettiği en önemli şey elbette sıcak bir yuvada anne sevgisi ve baba şefkatini hissedebilmektir. Bu eksikliği çocuklarımızın yaşamaması için koruyucu ailelerimiz kapılarını bakıma muhtaç çocuklarımıza açarak örnek davranışları ile bizleri de gururlandırdılar."

Vali Kamçı, iftar programında koruyucu aileler ile tek tek ilgilenerek, çocuklar ve aileleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler