1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Vali Şentürk'ten Defterdarlığa Ziyaret
Vali Şentürk'ten Defterdarlığa Ziyaret

Vali Şentürk'ten Defterdarlığa Ziyaret

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, defterdarlığı ziyaret ederek brifing aldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, ziyaret ettiği İl...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, defterdarlığı ziyaret ederek brifing aldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, ziyaret ettiği İl Defterdarı Yusuf Balcı’dan kurumda yürütülen çalışmaları öğrenen Şentürk, kentteki mükellef sayısı ve vergi ödeme oranları hakkında brifing aldı.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Şentürk, defterdarlık kurumunun Türkiye'nin köklü ve önemli kuruluşlarından olduğunu ifade etti.

Devletin vatandaşlarına en iyi, kaliteli ve hızlı şekilde hizmet edebilmesi için mutlaka mali bir güce sahip olması gerektiğini aktaran Şentürk, şunları kaydetti:

"Vergi ödemek vatandaşlık görevidir. Her vatandaşımızın vergisini düzenli şekilde ödemesi için toplumda vergi konusunda farkındalık oluşturmak gereklidir. Vatandaşlarımız devletimizden her türlü hizmeti bekler ancak, devletimiz bütçe imkanları çerçevesinde hizmet sunar. Vergi, devletimizin bütçesinin temelidir. Bu geliri devlet adına toplayan kurum olan defterdarlıklarda belli bir adalet çerçevesi içerisinde kendilerine verilen kanuni yetkiye dayanarak vergi toplayan kurumumuz. Bu nedenle hak ve adalet ölçüsünde görev yapması çok önemlidir."

Şentürk, ilgili birim amirlerinden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler