1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Vali Yakup Canbolat'tan Konya'ya Veda Mesajı
Vali Yakup Canbolat'tan Konya'ya Veda Mesajı

Vali Yakup Canbolat'tan Konya'ya Veda Mesajı

Konya Valiliği görevinden Bursa Valiliği görevine atanan Vali Yakup Canbolat veda mesajı yayımlayarak Konyalılara veda etti.

A+A-

Konya Valiliği görevinden Bursa Valiliği görevine atanan Vali Yakup Canbolat veda mesajı yayımlayarak Konyalılara veda etti. İşte Canbolat'ın veda mesajı: 13 Haziran 2016 tarihinde başladığım ve yaklaşık 2,5 senedir sürdürmekte olduğum Konya Valiliği görevimden, 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bursa Valisi olarak atanmam nedeniyle yeni görevime başlamak üzere 02 Kasım  2018 tarihinde ayrılıyorum.

Öncelikle tüm Konyalı hemşehrilerimden helallik ve dua diliyorum.

Hazreti Mevlana diyarı, Selçuklu Devletinin Başkenti, medeniyetler şehri, vatansever  insanların yaşadığı, kardeşliğin, huzurun ve hoşgörünün merkezi Konya’ya ve siz değerli Konyalı hemşehrilerime hizmet etme onurunu yaşatan ve ardından Osmanlı’nın payitaht şehri Bursa’ya Vali olma şerefini bahşeden Rabbime şükürler olsun.

Bu vesileyle, onurlu ve şerefli olduğu kadar büyük sorumluluklar ve zorlukları bünyesinde barındırdığının bilincinde olduğumuz bu makamlara bizleri layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bizleri adaletten, haktan ve hakikatten ayırmasın ve bizlere güvenen devlet büyüklerimize ve milletimize karşı bizleri mahcup etmesin.

Kıymetli Hemşehrilerim;

Konya Valiliği görevini yürüttüğüm süre içerisinde, adalet, hak, hakkaniyet, şeffaflık, hesap verilebilirlik ve ulaşılabilirlik ilkelerini aktif bir şekilde işletmeye, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın vatandaşımıza sevgi ve saygıya dayalı bir anlayışla etkin ve kaliteli bir hizmet sunması için gerekli şartları ve ortamı oluşturmaya, insan odaklı hizmet anlayışını oturtmaya, toplumun bütün kesimlerini kucaklamaya, terörle ve suçlularla kararlılıkla mücadele ederken, kahraman şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere yetimlere, öksüzlere ve fakir vatandaşlarımıza devletimizin vefa, şefkat ve merhamet yüzünü göstermenin gayret ve çabası içinde olduk.

İnsanların haysiyet ve onurunu dikkate alan ve mensuplarının bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyacağı birbirine kenetlenmiş devlet-millet bütünlüğünün, istiklalimiz, istikbalimiz, büyük ve güçlü Türkiye için ne kadar önemli olduğu bilinciyle çalışmalarımızı yürütmeye özen gösterdik. Bundan sonrada aynı prensipler içerisinde İnşallah Bursa’ya hizmet edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; ilk günden itibaren bizleri bağrına basan, sevgilerini esirgemeyen ve kendilerine hizmet etme mutluluğunu yaşatan, her türlü hizmetin en iyisine ve en güzeline layık kadirşinas Konyalı hemşehrilerime, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum tüm mesai arkadaşlarıma, meslek kuruluşlarımızın ve basınımızın çok değerli temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarının değerli mensuplarına, sevgili muhtarlarımıza, ilgi ve desteklerini her zaman gördüğümüz tüm milletvekillerimize arzı veda ediyor, Konya’da görev yapmış olmanın onuruyla tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allaha emanet olunuz."

Önceki ve Sonraki Haberler