1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Yurtnaç Brifing Aldı
Vali Yurtnaç Brifing Aldı

Vali Yurtnaç Brifing Aldı

YOZGAT (AA) - Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, kurumları daha iyi tanımak ve yaptıkları çalışmaları yerinde incelemek için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve İl Kültür...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, kurumları daha iyi tanımak ve yaptıkları çalışmaları yerinde incelemek için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

TKDK’yı ziyaret eden Vali Yurtnaç, kurumun faaliyetleri hakkında Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker’den bilgi aldı.

Vali Yurtnaç, burada yaptığı konuşmasında, Yozgat'ın tarım bakımından zengin bir il olduğunu ifade etti.

Devletin çiftçilere çok güzel destekler verdiğini vurgulayan Yurtnaç, "Gerek tarımda, gerek turizmde gerekse diğer yatırımlarda devletimiz her zaman işletme sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın yanında yer alıyor. İşletme sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız devletimizin bu tür yatırımlardan faydalanması hem ilimiz hem ülkemiz ekonomisine, hem de istihdama büyük katkı sağlayacaklardır. Bu tür yatırımlardan haberdar olmayanlar için kurumlarımız vatandaşlarımızın ayağına kadar giderek alabilecekleri yatırım ve kuracakları işletmeler hakkında da aydınlatıcı bilgiyi veriyorlar." dedi.

TKDK ziyaretinin ardındın İl Kültür ve turizm Müdürlüğüne geçerek kurum faaliyetleri hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfü İbiş’ten brifing alan Vali Yurtnaç, brifing öncesi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binasında incelemede bulundu.

Geçen yıl tadilatı yapılan binada halen eksikliklerin olduğunu gören Vali Yurtnaç, bu eksikliklerin giderilmesi için ilgililere gerekli talimatları verdi.

Vali Yurtnaç, Yozgat'ın kültür ve turizm bakımından da çok zengin bir il olduğunu, geçmişte de bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.

Yozgat'ı turizm merkezi yapmak için çalışmalara hız verilmesi gerekliliğine dikkat çeken Vali Yurtnaç, "Bu gün yapılan çalışmalarda bulunan kalıntılar bunun en somut örneği. Bizim Yozgat’ı bir turizm merkezi yapabilmemiz için çalışmalara hız vermemiz ve bu tür turistik yerlerin tanıtımını çok iyi yapmamız gerekiyor." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler