1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Vali Yurtnaç LYS Türkiye 26'ncısı Göçmen'i Kabul Etti
Vali Yurtnaç LYS Türkiye 26ncısı Göçmeni Kabul Etti

Vali Yurtnaç LYS Türkiye 26'ncısı Göçmen'i Kabul Etti

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, dershaneye ve kursa gitmeden Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) Yozgat birincisi, Türkiye 26'ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini...

A+A-

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, dershaneye ve kursa gitmeden Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) Yozgat birincisi, Türkiye 26'ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Şule Göçmen'i kabul etti.

Vali Yurtnaç, başarısından dolayı Göçmen'i tebrik ederek, her zaman kendisinin yanında olacağını söyledi.

Dershaneler ve kursların eğitimde başarı kriterlerinin başında gelmediğini belirten Yurtnaç, "Çalışınca, hedef koyunca mutlaka o hedefe ulaşıyorsunuz. Bunun en güzel örneğini bizlere Şule kardeşimiz gösterdi. Bizler de bu ilin idari amirleri olarak üzerimize düşeni yapacağız ve en önemli konulardan birisi olan eğitimine destek vereceğiz. Bu güzel memleketimizde okuyan gençlerimizin başarısını arttırmak için öğretmenlerimizi mücadeleye sokacağız. Bu şekilde Yozgat'ın eğitim kalitesini arttıracağımızı düşünüyorum." diye konuştu.

Yurtnaç, Şule Göçmen'in vatana, millete ve İslam alemine hayırlı bir evlat olmasını diledi.

Şule Göçmen de başarıyı çok çalışmasına borçlu olduğunu kaydederek, "Büyük bir derece yapabileceğimi bilseydim Türkiye birincisi olacağım derdim, ona göre çalışır ve birinci olurdum. Türkiye 26'ncısı olmak aklımın ucundan geçmiyordu. Sonuca baktığımda Türkiye 26'ncısı olduğumu gördüm ve inanamadım. Çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Göçmen, hayalinin Türkiye Cumhuriyeti'nin 18. Cumhurbaşkanı olmak olduğunu ve bu hedef için çalışacağını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler