1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Valiler Kararnamesi
Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi

Eskişehir Valisi Çelik, görevine başladı

A+A-

Valiler Kararnamesi ile Batman'dan Eskişehir'e atanan Vali Azmi Çelik, yeni görevine başladı.

Vali Çelik, Eskişehir Valiliği önünde Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, kurum müdürleri ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Daha sonra makamına geçen Vali Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin 32'nci valisi olarak bugün itibariyle göreve başladığını belirtti.

Eskişehir'in ilk valisi Ali Nihat Bey başta olmak üzere bugüne kadar görev yapan tüm valilere, yöneticilere Eskişehir'e yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürü borç bildiğini ifade eden Çelik, şunları söyledi:

"Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlar Kurulu üyeleri olmak üzere bu görevi bizlere layık görenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Eskişehir, köklü geçmişi olan, Osmanlı'nın kurulmasına ev sahipliği yapan ama bunun yanında bir diğer özelliği de Cumhuriyet şehri olan bir ilimiz. Zira bilindiği üzere Eskişehir 1923 yılında Cumhuriyetle birlikte kurulan bir kent. Bir taraftan ilimizin ihtiyaçlarını, sorunlarını hep birlikte gidermenin yolunu ararken bir taraftan köklü geçmişinden kaynaklanan milli ve manevi değerlerimize bunun yanında Cumhuriyetin sahip olmuş olduğu ilke ve değerlere hep birlikte yine sahip çıkarak görevimizi inşallah layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız."

Vali Çelik, Eskişehir'in birçok alime, arife ve veliye ev sahipliği yapmış kentlerden biri olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Zira, Yunus Emre, Sücaaddin Veli, Aziz Hüdai bu topraklarda yürüdüler, bize ışık tuttular. Onların bize emanet ettiği değerler, bizim kendi sahip olduğumuz bugüne kadar geliştirmiş olduğumuz değerler birbirleriyle harmanlanmak suretiyle inşallah bizlere güzel yol gösterici olacaktır. Sürekli bizlere emanet edilen değerlerden bahsetmek elbette ki önemli ama kendimizi de tabii dışlamamak lazım. Biz de bugüne kadar birtakım değerler ürettik dolayısıyla bunları harmanlamak son derece önemli, inşallah hayırlı olur."

Önceki ve Sonraki Haberler