1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Terör Saldırısı
Vandaki Terör Saldırısı

Van'daki Terör Saldırısı

Eskişehir Valisi Çelik:- "Türk milletinin vatan sevgisini, kardeşlik ruhu içerisinde birlikte yaşama arzusunu hiçbir güç bozamayacaktır"

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Van'ın Çaldıran ilçesinin Tendürek Dağı bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının saldırısını kınadı.

Vali Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Van'ın Çaldıran ilçesi Tendürek kırsalında, bölücü terör örgütlerine karşı yürütülen operasyon sırasında, teröristlerle sıcak temas yaşandığını ve çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olduğunu, 8 askerimizin de yaralandığını hatırlattı.

Yürütülen bu operasyonda, Eskişehir'in evladı uzman çavuş Ali Doğukan Kılınç'ın şehit olduğu haberini derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Vatanımızın, milletimizin, can ve mal güvenliğini korumak için gece gündüz demeden, bin bir zorlukla görev yapan güvenlik güçlerimizi bu tür saldırılar yıldırmayacaktır. Birlik ve beraberliğimizi kasteden bu alçak saldırılar, bizi millet olarak daha çok birbirimize bağlayacak ve kardeşliğimizi daha da arttıracaktır. Türk milletinin vatan sevgisini, kardeşlik ruhu içerisinde birlikte yaşama arzusunu hiçbir güç bozamayacaktır. Milli birlik ruhumuzu bölmeye yönelik yapılan bu tür saldırıları büyük bir nefretle kınıyorum. Bu vatan uğruna şehit olan yiğit vatan evlatları kanınız yerde kalmayacaktır. Bu operasyonda şehit düşen Eskişehir'in evladı uzman çavuş Ali Doğukan Kılınç'a ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine ve yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Eskişehir halkına büyük bir metanet diliyor, hastanelerde tedavi gören yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler