1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Vandaki Terör Saldırısına Tepkiler

Van'daki Terör Saldırısına Tepkiler

Çankırı Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Teke: - "Hainlerin hiçbir kutsalının olmadığını bir kez daha gördük. Dün Gaziantep'te düğüne bir çocuğu canlı bomba olarak göndererek bir ailenin en mutlu gününü kana boyayan PKK, bugün de ba

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Astsubay Yüksel Teke, "Hainlerin hiçbir kutsalının olmadığını bir kez daha gördük." dedi.

Teke, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Van'da terör örgütü PKK mensuplarınca Kurban Bayramı'nın ilk günü gerçekleştirilen, 46'sı sivil 48 kişinin yaralandığı saldırıyı lanetledi.

Bu topraklarda yaşamanın bir bedelinin olduğunu belirten Teke, "Bizim bu topraklarda olmamızı istemeyen hainler, her fırsatta bunu dile getirdiği gibi her fırsatta hain emellerine ulaşmak için kanlı eylemlerini sürdürüyorlar." diye konuştu.

PKK'nın Van'da sivillere yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı kınayan Teke, şu değerlendirmede bulundu:

"Hainlerin hiçbir kutsalının olmadığını bir kez daha gördük. Dün Gaziantep'te düğüne bir çocuğu canlı bomba olarak göndererek bir ailenin en mutlu gününü kana boyayan PKK, bugün de bayramı insanlara zehir ediyor. Ne kadar hain, ne kadar insanlıktan uzak olduklarını bir kez daha bize gösterdiler. Sözün bittiği yer. Aziz, mübarek bayram gününde saldırdılar. Bunların ne dini, ne imanı var, bu kadar canilik olur mu?"

Kurban Bayramı gibi kutsal bir günü kana boyayarak birçok ailenin evine ateş düşüren PKK'nın silinip yok olacağını vurgulayan Teke, "Bu topraklar için çok evladımızı toprağa verdik. Bundan sonra da vereceğiz ama o hainleri sevindirmeyeceğiz. Bu hainlerin kökü kazılıncaya kadar mücadelemiz sürecek. Birlik beraberliğimiz daim olacak." dedi.

Teke, yaralılara acil şifalar dileyerek, "Bu alçakça saldırı şunu göstermiştir ki teröristlerin 'sözde' kutsal olarak addettikleri hiçbir şey kalmamıştır." sözlerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler