1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Terör Saldırısında Zarar Gören İş Yerleri Onarılıyor
Vandaki Terör Saldırısında Zarar Gören İş Yerleri Onarılıyor

Van'daki Terör Saldırısında Zarar Gören İş Yerleri Onarılıyor

Van'da PKK'lı teröristlerce Kurban Bayramı'nın ilk günü gerçekleştirilen saldırıda zarar gören iş yerlerinin onarılması için çalışmalar sürüyor

A+A-

Van'da PKK'lı teröristler tarafından AK Parti İl Başkanlığı önündeki polis kontrol noktasına patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırının ardından vatandaşlar, iş yerlerindeki enkaz yığınlarını temizleyerek onarım çalışması başlattı.

Belediye ekipleri de kaldırımlarda biriken molozları kaldırarak, cadde ve kaldırımları yıkadı.

Büyük hasara neden olan terör saldırısına tepki gösteren vatandaşlar da iş yerlerine Türk bayrağı asarak, saldırıyı lanetledi.

"Bu yaşatılanlar vahşettir"
Esnaf Mahmut Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör saldırısı nedeniyle bayramı kutlayamadıklarını söyledi.

Geçim kaynağı olan iş yerinin terör saldırısında kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Kahraman, bu saldırıların son bulmasını istedi.

Huzurlu bir yaşam istediklerini belirten Kahraman, şöyle devam etti:

"Biz kardeşiz ve güzel bir yaşam istiyoruz. Bu yaşatılanlar vahşettir. Böyle bir saldırıyı kınıyoruz. Patlamanın olduğu gün köyümde kurban kesiyordum. Patlamadan sonra geldiğimde iş yerimin bu durumda olduğunu gördüm. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu vahşetin hiçbir tarafı anlatılmaz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Patlamayı kınıyoruz."

"Devletimize bağlılığımızdan çeviremezler"
İş merkezi sahibi Hasan Handil, büyük emek vererek inşa ettikleri iş yerinin enkaz yığınına dönüştüğünü söyledi.

Saldırılarının son bulmasını ve huzur istediklerini ifade eden Handil, bayram gününde gerçekleştirilen saldırının tam bir felaket olduğunu anlattı.

Terör saldırını kınayan Handil, şu değerlendirmede bulundu:

"Bunun arkasında olan güçleri, bunu destekleyen ideolojiyi kınıyoruz. Ben de Kürt'üm, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdiyim. Devletime, milletime bağlıyım. Hiçbir şüphe duymadan bu bağlılığımızı göstereceğiz. Bir canımız değil bin canımızı feda etmeye hazırız. Yapılan bu olay gerçekten çok büyük bir olaydır. Maddi zararla, huzursuzlukla bizi yolumuzdan, devletimize bağlılığımızdan çeviremezler. 2023 hedeflerine sağlıklı bir şekilde yürüyeceğimize inanıyoruz. Bu olaylar bizi, milletimizi yıldıramaz. Milletimiz zaten bunu 15 Temmuz da tüm dünyaya göstermiştir."

"Yapılan eylem insanlık dışıdır"
Esnaf Musa Günce de terör örgütünün kendilerini mağdur ettiğini belirterek, olaydan hem maddi hem de manevi olarak olumsuz etkilendiklerini belirterek, "Patlama gerçekleşmeden önce bir arkadaşımın dükkanına gittim. O esnada patlama gerçekleşti. Yapılan eylem insanlık dışıdır. Bunu artık akıl yoluyla çözmeliyiz." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler