1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 'Vatan Aşkıyla 15 Yıl Önce Çıktığımız Bu Zorlu Yolda Durmadan Yürüyeceğiz'
Vatan Aşkıyla 15 Yıl Önce Çıktığımız Bu Zorlu Yolda Durmadan Yürüyeceğiz

'Vatan Aşkıyla 15 Yıl Önce Çıktığımız Bu Zorlu Yolda Durmadan Yürüyeceğiz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, "Sevdayla, tutkuyla, vatan aşkıyla 15 yıl önce çıktığımız zorlu ve meşakkatli bu yolda manevi desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz milletimizle, durmadan yürüdük, yürüyoruz ve yürüyeceğiz." dedi

A+A-

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türk siyasi tarihine devrim niteliğinde yenilikler getiren, millet iradesini kendine rehber edinerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Yeni Türkiye hedefiyle kurulan partilerinin bugün 15. kuruluş yıl dönümünü yaşadıklarını belirtti.

Seçimlerden her defasında zaferle, daha da güçlenerek çıkan AK Parti'nin "hedef 2023" sloganıyla milletiyle el ele Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına durmadan ilerlediğini aktaran Çalık, şöyle devam etti:

"15 yıl önce kurulan AK Parti, milletin bir yansımasıdır. Milletin iradesi, milletin ta kendisidir. Sevdayla, tutkuyla, vatan aşkıyla 15 yıl önce çıktığımız zorlu ve meşakkatli bu yolda manevi desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz milletimizle, her türlü zorluğu göğsümüzü siper edip ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirme hedefinde durmadan yürüdük, yürüyoruz ve yürüyeceğiz. Başı dik, alnı ak, yüreği demirden bir parça milletimizle adımlarımızı her zamankinden daha sağlam daha güçlü daha azimli bir şekilde atıyoruz."

Çalık, partilerinin milletin sesi olduğunu belirterek, "Partimiz, Gazi Mustafa Kemal'in işaret ettiği muasır medeniyetlere ulaşma arzusu içinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın açtığı yolda koyduğu hedeflerde AK kadrolarımızla Türkiye'ye adeta çağ atlatmıştır. 2023 hedefimize 7 yıl kala AK Parti milletten aldığı güçle emin adımlarla yürümektedir. Ülkemiz, ekonomisiyle, teknolojisiyle, demokrasi anlayışıyla, özgürlük inancı ve ruhuyla dünyanın en gelişmiş ülkeleri içinde yerini alacaktır." ifadesini kullandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler