1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "Vatanı İçin Şehit Olmaktan Çekinmedi"
Vatanı İçin Şehit Olmaktan Çekinmedi

"Vatanı İçin Şehit Olmaktan Çekinmedi"

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, arkadaşlarının yardım çağrısı üzerine gittiği İstanbul'daki Çengelköy Sabancı Polis Merkezi Amirliğinde çıkan çatışmada şehit düşen müstafi polis memuru Fatih Dalgıç için baba ocağı Eskişehir'de mevlit okutuldu- Şehidi b

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, İstanbul'da şehit düşen müstafi polis memuru Fatih Dalgıç için baba ocağı Eskişehir'in Çifteler ilçesinde mevlit düzenlendi.

Darbe girişimi sırasında arkadaşlarının yardım çağrısı üzerine İstanbul'daki Çengelköy Sabancı Polis Merkezi Amirliğine giden ve askerlerle çıkan çatışmada şehit olan Fatih Dalgıç (26) için Yenidoğan Mahallesi'ndeki camide okutulan mevlide, yakınları ve komşuları katıldı.

Babasını kalp krizi sonucu kaybeden ve Bitlis'te Adilcevaz İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapan amcası Yüzbaşı Savaş Dalgıç tarafından büyütülen şehit, daha sonra babaevinde anıldı.

Şehidin kardeşi Mustafa Dalgıç'ın da Şırnak'ta polis memuru olduğu öğrenildi.

Amca Jandarma Yüzbaşı Dalgıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeğeni Fatih'i oğlundan ayırt etmediğini söyledi.

Kendisini okutan ve subay olmasında büyük payı bulunan şehidin babasının 43 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirten Dalgıç, "Fatih ile 4 kardeşi de biz okuttuk. Fatih'in polis olmasını sağlayan bendim. Fatih'in kardeşi Mustafa da polis." dedi.

Şehit yeğeninin, gözü pek ve korkusuz olduğunu anlatan Dalgıç, şöyle devam etti:

"Bu yıl üniversite sınavına hazırlandı. 'Kazanırsam beni okutur musun?' dedi. Ben de 'Okuturum' dedim. Birinci sınavdan 410 puan aldı. 'İkinciye de çalış, tıp okutayım, doktor ol' dedim. Ücretsiz izin istedi. Kabul olmayınca müstafi (kendi isteğiyle işinden çekilmiş) durumuna düştü. Bu sırada arkadaşlarıyla İstanbul'da kalırken, olaylar meydana geliyor. Arkadaşları da yardım talebinde bulununca Fatih de gözünü kırpmadan gidiyor. Fatih, çıkan çatışmada şehit oldu. Vatanı için şehit olmaktan çekinmedi. Vatanımız sağ olsun."

Yüzbaşı Dalgıç, "Fatih, vatansever ve kimseye zararı olmayan bir çocuktu. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olmak istiyordu." diye konuştu.

Kendisinin de vatanına hizmet eden bir subay olduğuna işaret eden Dalgıç, "Vatan olmadan hiçbir şey olmaz. Vatana ve millete karşı girişilen hiçbir oyunda yerimiz olamaz. Şahsi çıkarımız için vatana karşı girişilen hiçbir olumsuz oluşumun içinde olmadık, olmayacağız. Herkesin akıllı olup, oyunlara gelmemesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler