1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Vestel Beyaz Eşya "Su Ayak İzi" Onay Belgesi Aldı
Vestel Beyaz Eşya "Su Ayak İzi" Onay Belgesi Aldı

Vestel Beyaz Eşya "Su Ayak İzi" Onay Belgesi Aldı

Vestel, beyaz eşya sektöründe Türkiye'de ilk "Su Ayak İzi" onay belgesini alan firma oldu

A+A-

İSTANBUL (AA) - Vestel Beyaz Eşya tarafından başlatılan "Su Yönetimi" çalışmaları, "ISO 14046 Su Ayak İzi" onay belgesi alarak tescillendi.

Vestel'den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Vestel tarafından başlatılan "Su Yönetimi" çalışmaları, Vestel Beyaz Eşya ürünlerinin üretilmesi ve çeşitli hizmetler için kullanılan temiz su miktarı ve kirletilen su miktarı ölçülerek hesaplandı.

İlk olarak "ISO 14064: 3 Sera Gazı Emisyonlarını Doğrulama ve Onaylatma" sürecini tamamlayan Vestel, "ISO 14046 Su Ayak İzi" onaylatma sürecini de başarıyla tamamlayarak sektöre öncülük etti.

Onay belgesi ile Vestel, beyaz eşya sektöründe Türkiye’de ilk "Su Ayak İzi" onay belgesini alan firma oldu.

Onaylanan belgenin edinilmesi kapsamında yapılan Ar-Ge çalışmaları ile Vestel Beyaz Eşya bünyesinde tüm fabrikalarda su kaybını önleyici iyileştirmeler yapıldı.

 

- Vestel’in "su tasarruflu" ürünleri

 

Vestel Beyaz Eşya, geliştirdiği su tasarruflu çevre dostu bulaşık ve çamaşır makineleri ile tüketiciye fayda sağlamaya devam ediyor.

Vestel’in Pyrojet teknolojili rekortmen çamaşır makinesi, A+++ enerji sınıfından yüzde 70 daha az enerji tüketerek dünyanın yıllık enerji tüketimi en düşük çamaşır makinesi unvanına sahip. Pyrojet teknolojili çamaşır makineleri 8kg/9 kg yıkama kapasiteli çamaşır makinelerine göre yüzde 22 daha az su tüketiyor. Bu sayede Pyrojet, tüketicilerin yıllık elektrik ve su harcamasını azaltırken, doğal kaynakların korunmasına da yardımcı oluyor.

Yine Vestel City mühendisleri tarafından geliştirilen Smartwash, Steam Wash ve Eco Wash teknolojileri sayesinde sadece 5,5 litre su tüketimi yapan ve yüzde 20 enerji seviyesine sahip Vestel Ekomaks bulaşık makinesi, 1004 I da "sınıfının en iyisi" olarak dikkati çekiyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler