1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktılar
Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktılar

Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktılar

YOZGAT (AA) - Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilciliği, ağır kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı....

A+A-

YOZGAT (AA) - Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilciliği, ağır kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

TÜGVA üyesi gençler, kar yağışı ve aşırı soğuklar nedeniyle doğada yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarını unutmadı. Gençler, TÜGVA Yozgat İl Başkanı Muhammed Recayi Büyüksoy'un da katıldığı etkinlikle karla kaplı bölgelerde yemleme çalışması yaptı.

Büyüksoy, yaptığı açıklamada, merhamet duygusunun önemine işaret ederek, "Bizler tüm dünyaya merhamet adlı bir çınar dikmiş milletin evlatlarıyız. Bu hasletimizi sadece insanlar için değil, her canlı için göstermişiz. TÜGVA üyesi gençlerin ve öğrencilerin yaşadıkları çevreye, coğrafyaya ve hayata duyarsız kalmamaları adına hayatın kendisiyle karşılaşmalarını istiyoruz." dedi.

Sosyal sorumluluk içerisinde hareket ettiklerini dile getiren Büyüksoy, zorlu kış şartlarında yaban hayatının da unutulmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler