1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yapı Kredi'den Kobi'lere Kgf İle Kredi İmkanı
Yapı Kredi'den Kobi'lere Kgf İle Kredi İmkanı

Yapı Kredi'den Kobi'lere Kgf İle Kredi İmkanı

İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile yaptığı iş birliğiyle KOBİ'lere kredi imkanı sunuyor.Banka açıklamasına göre, Yapı Kredi,...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile yaptığı iş birliğiyle KOBİ'lere kredi imkanı sunuyor.

Banka açıklamasına göre, Yapı Kredi, KOBİ'lerin finansmana erişimlerini kolaylaştıran KGF ile iş birliğini artıracak anlaşmaya imza attı. Yapı Kredi, KGF ile iş birliği kapsamında teminat eksikliği nedeniyle finansmana erişim güçlüğü çeken KOBİ'lere kredi sağlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Grup Direktörü Aslı Düzenli, KOBİ'lerin ekonominin lokomotifi olduğuna dikkati çekerek, KGF'nin KOBİ'leri desteklemede önemli bir payı olduğunu dile getirdi. Düzenli, şunları kaydetti:

"Yapı Kredi olarak KOBİ'lerimize ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri sunarak onlara değer katmak her zaman önceliğimizi oluşturuyor. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle nakdi ve gayri nakdi kredilere erişimde zorluk yaşayan tüm KOBİ'lerimizin hayatlarına kolaylık sağlıyoruz.

İşletme sermayesi ihtiyacını finanse etmek, Ar-Ge yatırımlarıyla rekabet gücünü artırmak, yeni iş kurmak, iş yerini taşımak gibi farklı ihtiyaçları için KOBİ'lerimiz KGF teminatıyla ihtiyacı olan finansmana ulaşabiliyor. KOBİ'lerin ülke ekonomisine katkısının öneminin bilinciyle hareket eden Yapı Kredi olarak KGF gibi KOBİ'leri destekleyen iş birliklerinin içerisinde yer almaya devam edeceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler