1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yaz Kuran Kursu Hizmet İçi Eğitim Semineri
Yaz Kuran Kursu Hizmet İçi Eğitim Semineri

Yaz Kuran Kursu Hizmet İçi Eğitim Semineri

Okulların tatile girmesiyle 20 Haziran 2016'da başlayacak yaz Kuran kurslarında görev alacak görevlilere yönelik Melikgazi ve Kocasinan ilçe müftülüklerince yaz Kuran kursu eğitim...

A+A-

Okulların tatile girmesiyle 20 Haziran 2016'da başlayacak yaz Kuran kurslarında görev alacak görevlilere yönelik Melikgazi ve Kocasinan ilçe müftülüklerince yaz Kuran kursu eğitim seminerleri düzenlendi.

İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Melikgazi İlçe Müftülüğünce Melikgazi Belediyesi Konferans Salonu'nda, Kocasinan İlçe Müftülüğünce Müftülük Konferans Salonu'nda seminerler düzenlendi.

Seminerlere İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Melikgazi İlçe Müftüsü Musa Dolar, Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya ve yaz Kuran kurslarında görev alacak personel katıldı.

Seminerde, yaz kuran kurslarında görev alacak personele yönelik, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan yaz Kuran kursu eğitim semineri ders videolarından da faydalanılarak kurslarda yapılması gerekenler detaylı bir şekilde işlendi.

İl Müftüsü Güven, kurs hocalarının hem tecrübe sahibi olacaklarını hem de Kur'an-ı Kerim'i başkasına öğretmenin sevabını alacaklarını ifade etti.

Kurs hocalarının ahlak, tavır ve davranışlarının verecekleri eğitimin önünde olacağını belirten Güven, şunları kaydetti:

"Sizin yaptığınız her şey, konuştuğunuz her söz, tavır ve davranışlarınız muhatapta makes bulacaktır. Öyleyse sizlerden Kuran kursu öğreticileri olarak istediğimiz şey, yaşantınızla, sözlerinizle ve tavırlarınızla örnek olabilmenizdir. O evlatlarımıza eğer biz hal hareket ve tavırlarımızla örnek olabilirsek ve zihin dünyalarında bir yer edinebilirsek işte o zaman en büyük başarıyı elde etmiş oluruz."

Önceki ve Sonraki Haberler