1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yenimahalle'de Vatandaşlara İlk Yardım Eğitimi
Yenimahalle'de Vatandaşlara İlk Yardım Eğitimi

Yenimahalle'de Vatandaşlara İlk Yardım Eğitimi

ANKARA (AA) - Yenimahalle'de vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi.Yenimahalle Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Herkes İçin Kütüphane" (HİK)...

A+A-

ANKARA (AA) - Yenimahalle'de vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi.

Yenimahalle Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Herkes İçin Kütüphane" (HİK) programı kapsamında Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Uygun Kütüphanesi, Yaşar Kemal Kütüphanesi ve Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri salonlarında ilk yardım semineri düzenledi.

İlk yardım eğitmeni Eda Kalkan tarafından verilen seminerde, vatandaşlara hayat kurtarmada püf noktalar ve doğru sanılan yanlışlar anlatıldığı bildirildi.

Katılımcılara, acil yardımla ilk yardımı karıştırmamaları gerektiğini belirten Kalkan, acil bir durumda sağlık ekiplerine haber verilmesi gerektiğine değinerek, "İlk yardımcı sakin, kararlı ve pratik olmalı, eldeki olanakları değerlendirmeli, hızlı karar verebilmeli, kendine güveni tam olmalı, insan vücudu ile ilgili temel bilgilere sahip olmalı ve olayın bildirimi için 112’yi arayabilmelidir" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler