1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yetimlerin Dahidşuhaday Kampı'ndaki Zorlu Yaşamı
Yetimlerin Dahidşuhaday Kampındaki Zorlu Yaşamı

Yetimlerin Dahidşuhaday Kampı'ndaki Zorlu Yaşamı

Suriye'de devam eden savaş bölgelerinden kaçan yetimler için kurulan kamptaki tuvalet ve banyolar, altyapı sorunları ve yeteri kadar konteyner bulunmadığı için barınma alanlarına dönüştürüldü

A+A-

KİLİS/AZEZ (AA) - Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle ülkenin çeşitli yerlerinden gelen Suriyeli dul ve yetimler, Azez'deki Dahidşuhaday Kampı'na yerleştirildi.

Kampta yeteri kadar konteyner bulunmadığı için tuvalet ve banyo olarak kurulan 4 konteyner de yetimlerin barındırılması için kullanılmaya başlandı.

Çoğunluğunun kendi istekleri ve ısrarlarıyla yaşam alanına dönüştürülen konteynerlerin altyapıdaki sıkıntılar nedeniyle zaten kullanılmadığını anlatan kamp sakinleri, bu yolla kalabalık yaşam ve barınma sorununu çözdüklerini söyledi.

Bölgede etkin çalışmalar yürüten yardım kurumlarının sorunu çözmesini isteyen kamp sakinleri, banyo ihtiyaçlarını ise her ailenin kendine ait konteynerde çözdüğünü kaydetti.

Dahidşuhaday Kampı'nda çoğu savaşta babalarını ve eşlerini kaybeden 100'ün üzerinde dul ve yetim çocuk, 12 konteynerde barınıyor.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler