1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. "Yılda Bir Kere Check-up Yaptırın" Uyarısı
Yılda Bir Kere Check-up Yaptırın Uyarısı

"Yılda Bir Kere Check-up Yaptırın" Uyarısı

SİVAS (AA) - Medicana Sivas Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Kamuran Kaya, hiçbir şikayet ve hastalık olmasa dahi düzenli olarak yılda bir kez check-up yaptırılmasının hayat kurtarabileceğini...

A+A-

SİVAS (AA) - Medicana Sivas Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Kamuran Kaya, hiçbir şikayet ve hastalık olmasa dahi düzenli olarak yılda bir kez check-up yaptırılmasının hayat kurtarabileceğini bildirdi.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, yaşam kalitesinin arttırılması, hastalık risklerinin ortaya çıkarılması, kanser, kalp ve şeker gibi birçok sağlık sorunlarına karşı erken teşhis imkanı sunan check-up programlarının hayat kurtarabileceğini vurguladı.

Genel sağlık taraması olarak adlandırılan check-up'ın yılda bir kez yaptırılmasını öneren Kaya, şunları kaydetti:

"Ailesinde önemli hastalıkları olan kişilerin ya da genetik yatkınlığı bulunanların yaptıracağı bu sağlık taraması hayat kurtarır. Yaşamı tehdit edici boyutta önemli sağlık sorunlarına yol açabilen hastalıklar ileri evrelerde ortaya çıkmaktadır. Hasta ve ailesi için yıpratıcı sonuçlara yol açabilen sağlık sorunlarına karşı düzenli kontrollerin önemi de artmaktadır."

Özellikle 40 yaş üstü erkek ve kadınlar için önem arz eden check-up'ın kimlere uygulanabileceği noktasında da detaylı bilgiler veren Kaya, sağlıklı yaşamın önemini kavramış ve sevdikleriyle uzun yılar paylaşmak isteyen herkese check-up yaptırmayı önerdi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler