1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ağar, Taşeron İşçilerle Buluştu
Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ağar, Taşeron İşçilerle Buluştu

Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ağar, Taşeron İşçilerle Buluştu

Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Konya'da taşeron işçilerle bir araya geldi.

A+A-

Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Konya'da taşeron işçilerle bir araya geldi.

Ağar, Karayolları Konya 3. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen programda, Bölge Müdürlüğünde kadroya geçen 339 taşeron işçisiyle bir araya geldi.

Ağar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de taşeronluğun 1980’li yıllardan beri olduğunu söyledi.

Bugün kamu kurumlarının kendi yaptıkları işleri taşeronlara vermeye başladığını ifade eden Ağar, "Yani hizmet alımı yapmaya başladı. 2010 yılında Yol-İş olarak başkanlar kurulunu topladık ve 'taşeron işine bir neşter atalım' dedik. 'Karayollarında çalışan taşeron işçilerini önce bir gezelim, sendikalı yapmak için uğraşalım' dedik ve tüm Türkiyeyi gezdik. Taşeron işçilerimiz de her şeyi göze alarak sendikamıza üye oldular. İlk önce yargıya gittik ve kazandık." dedi.

Sürekli bakanlarla ve müsteşarlarla görüşerek, diyalogları geliştirdiklerini vurgulayan Ağar, şunları kaydetti:

"O günkü Başbakanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımıza giderek taşeronların bütçemize hiçbir zaman yük getirmeyeceğini izah ettim. Bunun üzerine Başbakanımız bakanlarına talimat vererek 'taşeron işçisinin sorununu çözün' dedi. Biz ve hükümetimiz bu işi üçlü ve dörtlü toplantılar yaparak çözümüne ulaştırdık. Bugünden itibaren ülke genelinde 10 bine yakın, Konya'da ise 339 taşeron işçisi Karayollarında kadroya geçmiştir. Emeği geçen herkese taşeron işçileri ve sendikam Yol-İş adına teşekkür ediyorum."

Programa, Yol-İş Genel Merkez Mali Sekreteri Yusuf Doğan, Karayolları 3. Bölge Müdürü Turgut Aydın, Yol-İş Konya 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Selbüz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yol-İş Konya 2 Nolu Şube Başkanı Ali Alkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile kadroya geçen 339 taşeron işçisi katıldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler