1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yozgat Şehir Hastanesi Türkiye'de İlk Olma Yolunda
Yozgat Şehir Hastanesi Türkiyede İlk Olma Yolunda

Yozgat Şehir Hastanesi Türkiye'de İlk Olma Yolunda

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Yozgat Şehir Hastanesi planlamasına yönelik toplantı yapıldı.

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Yozgat Şehir Hastanesi planlamasına yönelik toplantı yapıldı.

Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, planlar doğrultusunda Yozgat Şehir Hastanesinin Türkiye'de ilk açılacak olan şehir hastanelerinden biri olacağını vurguladı.

Rönesans Holding'in ve kendi ekiplerinin büyük bir titizlikle çalıştığını belirten Kurca, "Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Sağlık Yatırımları Müdürlüğü ve Rönesans firmasıyla çalışmaya devam ediyoruz. Dönem dönem yaptığımız toplantıların son aşamalarına gelmiş bulunmaktayız. Yozgat halkına kaliteli, verimli hizmet verecek olan, şehrin sağlık çehresini değiştirecek olan Yozgat Şehir Hastanesinin hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

Kurca, toplantıda, personel, cihaz planlaması, radyoloji hizmetleri, laboratuvar, fizik tedavi ve rehabilitasyon, çamaşır hizmetleri, temizlik, güvenlik, yemekhane, tıbbi ekipmanlar ve otopark konularının ele alındığını söyledi.

Rönesans Holding Genel Müdür Yardımcısı Süreyya Yencilek de Yozgat şehrinin özelliklerini, hastaların profilini çıkararak planlama yaptıklarını ifade Türkiye’de şehir hastaneleri içerisinde en iyisini yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Toplantıya, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden gelen ekipler, Rönesans Holding yöneticileri, Yozgat Devlet Hastaneleri yöneticileri ve doktorlar katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler