1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yozgat'ta "Acil Çözüm Masası" Kuruldu
Yozgatta Acil Çözüm Masası Kuruldu

Yozgat'ta "Acil Çözüm Masası" Kuruldu

Yozgat Valiliği Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü bünyesinde "Acil Çözüm Masası" kuruldu.

A+A-

Yozgat Valiliği Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü bünyesinde "Acil Çözüm Masası" kuruldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kente teşrif eden devlet büyüklerinin ziyaretleri sırasında halk tarafından yazılı veya sözlü dile getirilen taleplerin, yasalar çerçevesinde gecikmeye mahal verilmeden karşılanması, devlete olan güvenin artması açısından önemli olduğu belirtildi.

Bu bağlamda valiliğe gelen takip ve koordinasyon gerektiren taleplerin karşılanması ve bu süreçte doğabilecek bürokratik engellerin ortadan kaldırılmasının önem taşıdığı ifade edilen açıklamada, şunları kaydedildi:

"Bu amaçla valiliğimiz Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü bünyesinde Acil Çözüm Masası kurulmuştur. Bu masa, gelen talepleri ilgili kurum ve kuruluşlara havale ile yetinmeyip yasalar çerçevesinde vatandaş lehine neticelendirecektir. Vatandaş taleplerinin neticelendirilmesi yasal olarak imkansız ise bu durum talep sahibine sözlü ve yazılı olarak bildirilecektir. Taleplerdeki konular eğer kurumlar arasında koordinasyonu gerektiriyorsa İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü tarafından koordinasyon sağlanacaktır. Başvurular en fazla 30 gün içerisinde sonuçlandırılacak olup, 3’er aylık periyotlar halinde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler