1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yozgat'ta Atıl Binalar Değerlendirilecek
Yozgatta Atıl Binalar Değerlendirilecek

Yozgat'ta Atıl Binalar Değerlendirilecek

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kadın Sığınma Evi olarak kullanılan Nohutlu bölgesindeki Yetiştirme Yurdu binasının yıkılıp, yerine yenisinin yapılması için çalışma...

A+A-

YOZGAT (AA) - AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kadın Sığınma Evi olarak kullanılan Nohutlu bölgesindeki Yetiştirme Yurdu binasının yıkılıp, yerine yenisinin yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Başer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadın Sığınma Evi binasında incelemelerde bulundu.

Başer, incelemeler sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, çürük raporu verilen binaların yıkılıp, yerine hizmet birimlerine yönelik yeni bir binanın yapılması için çalışacaklarını belirtti.

Yetiştirme yurdu anlayışında genel bir değişiklik yapılarak, barınma ihtiyacı bulunan çocukların ''sevgi evleri'' adı altındaki, daha toplumla içiçe olan uygulamaya geçildiğini anımsatan Başer, bu doğrultuda boşaltılan yetiştirme yurdu binasının bir bölümünün bir süre Kadın Sığınma Evi olarak kullanıldığını, sonrasında ise binaya çürük raporu verildiğini ifade ederek şöyle devam etti:

''Atıl durumda bulunan binanın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hizmet binası olarak yeniden inşa edilmesine yönelik bir proje hazırlanmıştı. Bu projenin akıbeti konusunda Ankara’da gerekli girişimlerde bulunacağız. Biran önce bu binaların yıkılıp, ortadan kaldırılması gerekir. Mahalle ortasında ve yol kenarındaki bu binalar tehlike arz ettiği gibi, şehrin görüntüsünü de bozmaktadır. Binada gerekli incelemelerimizi yaptık, fotoğraflarını çektik, Genel Müdürlük düzeyinde görüşmelerde bulunup, burasının en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlayacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler