1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yozgat'ta Hami-Yet Projesi Eğitimi Verildi
Yozgatta Hami-Yet Projesi Eğitimi Verildi

Yozgat'ta Hami-Yet Projesi Eğitimi Verildi

Yozgat Valiliği tarafından, ekonomik, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerle desteklenen babası vefat etmiş 18 yaşını doldurmamış çocuklar ve annelerine yönelik uygulanan...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat Valiliği tarafından, ekonomik, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerle desteklenen babası vefat etmiş 18 yaşını doldurmamış çocuklar ve annelerine yönelik uygulanan Hami-Yet (Koruyucu Yetim Destek) Projesi kapsamında bilgilendirme ve uygulama semineri yapıldı.

Bir otelde gerçekleştirilen seminere Çorum, Tunceli, Balıkesir, Bingöl, Giresun, Bolu, Ankara, Kahramanmaraş, Zonguldak, Kayseri, Erzurum ve Erzincan'dan 48 kişi katıldı.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, Hami-Yet Projesi'nin içinde birçok hayırlı işlerin yer aldığını söyledi.

Projeyi ilk olarak 2008 yılında Bayrampaşa Kaymakamlığı döneminde başlattığını anlatan Yazıcı, şu bilgileri verdi:

''Hami-Yet, 0-18 yaş arası çocuğu olan ve eşi vefat etmiş anneleri ile çocuklarını kapsamaktadır. Çalışmalarımızı da beş ana başlık altıda devam ettirmekteyiz. Bunlar Psiko-sosyal Destek, Eğitim Desteği, Ekonomik Destek, Atölye Çalışması ile Sosyal ve Kültürel faaliyetlerdir. Öncelikle çalışmalarımıza ev ziyaretleri yaparak ailelerimizin tespiti ile başlıyoruz. Daha sonra bu ailelerimizde valilik veya kaymakamlıklarda oluşturulan Hami-Yet Bürolarında biraz önce beş ana başlık altında bahsettiğim konularda çalışmalar yapıyoruz. Kısaca Hami-Yet bir gönül, bir sevgi, bir muhabbet projesidir. Gönlünüze dokunacak, içinize huzur ve mutluluk verecek olan bu projeyi gittiğiniz yerlerde uygulamanızı temenni ediyorum.''

Yazıcı'nın konuşmasının ardından seminerde Yozgat Hami-Yet Bürosu görevlileri tarafından projesinin işleyişi anlatıldı.

Seminerden sonra katılımcılar, Nohutlu Tepesi, Spor Vadisi, Çapanoğlu Büyük Cami ve Hayri İnal Konağı'nı gezdi.

Önceki ve Sonraki Haberler