1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Yunus Emre" İlahilerle Anıldı
Yunus Emre İlahilerle Anıldı

"Yunus Emre" İlahilerle Anıldı

Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası'nı "Deyiş ve İlahilerle Yunus Emre" etkinliği ile kutladı

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası'nı düzenlediği etkinlikle kutladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen "Deyiş ve İlahilerle Yunus Emre" etkinliğine Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, başkan yardımcıları, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı bildirildi.

Aydın Ünal tarafından hazırlanan "Deyiş ve İlahilerle Yunus Emre" etkinliğinde, sözleri Yunus Emre'ye ait olan "Gel gör beni aşk neyledi", "Benim adım dertli dolap", "Arayı arayı bulsam izini", "Sordum sarı çiçeğe", "Canım kurban olsun" ve "Biz dünyadan gider olduk" adlı ilahiler seslendirildi.

Ergül Elibaş, Polen Cengiz, Mustafa Büyükaşçı, Aydın Ünal ile Yakup Alper Varış'ın solistlik yaptığı etkinlikte, Yunus Emre'nin deyiş ve ilahileri büyük beğeni topladı.

Önceki ve Sonraki Haberler