1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Yüz Germe Estetiği
Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

A+A-

Estetikte cerrahi olmayan işlemler daha yaygın hale gelmiştir. Botoks, dolgu, radyo frekansı ve lazer uygulamaları yılların deneyimini elinde barındıran doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bu yöntemlerin başarısı ile 50 yıla kadar gençleşme imkanını elde edebilirsiniz. Yüz germe bu aşamada önemlidir. Derinin, özellikle çenedeki ve boyundaki derinin düzensizlikleri bir anda yok edilebilir.

Hastanede ve genel anestezi altında yüz germe ameliyatı yapılır. Yüz germe operasyonlarında yüz dokusu güçlendirilir, asılı dokular gerilir ve fazla olan deri çıkarılır. Yüzdeki işlemlerin detayı çok fazladır, bunun için deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır. Çünkü hissizlik gibi bir olumsuz etki ile karşılaşmamak gerekir. Yanaklar, göz çevresi, kaşlar, burun, alın, boyun ve çene bir bütün olarak değerlendirilir. Yüz germe estetik işlemi, yapılacak olan bölgeye ve tercih edilen işleme bağlı olarak 4-5 saat sürer.

Yüz germe ameliyatı için birkaç farklı yöntem uygulanabilir. Cerrahi yöntem seçimi, hastanın sağlığı, yaşı, cinsiyeti, hastanın yüzündeki yaşlanma derecesi, cilt durumu ve yüzün anatomik yapısının özellikleri incelenerek yapılır. Hastanın yaşlanma ve sarkma derecesine bağlı olarak, ameliyatın genişliği belirlenir. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi, facelift ameliyatlarında da özel cerrahi planlama yapılmalıdır. Yüz germe, kulağınızın ön ve arka tarafından insizyon yapılarak başlar, sarkma derecesine bağlı olarak cildin farklı kalınlıkta olmasını sağlar, deri altı dokular gerilir.

Yüz germe estetik işlemi sonrasında ciddi bir kanama olasılığı yoktur. Ancak küçük miktarda kan birikmesi (hematom) bazen estetik problemler yaratabilir. Bu sebeple en az bir gün boyunca derinin altındaki sıvı birikimini emen bir hortumun tutulması gerekir. Enfeksiyon bu ameliyattan sonra nadir görülen bir komplikasyondur. Bu ameliyatta ciddi enfeksiyonlar yaşanmamaktadır. Sigara içiyorsanız, özellikle ameliyattan sonra ciddi bir problem yaşanabilir. Bunun için ameliyattan 3 hafta kadar önce sigara içmeyi bırakmanız önerilir. Bu işlemde, cilt ince bir tabaka halinde çıkarılır ve cildi beslemek için kan dolaşımı tazelenir. Cilt yeterli kan dolaşımı almazsa, cilt mor-siyah renk alır.  Saç derisinin kızarıklığı ve saç dökülmesi de nadir olabilir. Ama dökülen saçlar geri çıkacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler