1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Zeytin Dalı Harekatı
Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı

Ilgın Ticaret Odası Başkanı Özlen:-"Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz"

A+A-

KONYA (AA) - Ilgın'da 11 sivil toplum kuruluşu, düzenledikleri basın toplantısıyla Zeytin Dalı Hareketi'na destek verdiklerini bildirdi.

Ilgın Ticaret Odasında sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Ticaret Odası Başkanı Vehbi Özlen, Türkiye'nin bu operasyonla sınır güvenliğini sağlamak ve tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım attığını belirtti.

Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla sınır ötesi harekatı başlatıldığını ifade eden Özlen, şunları kaydetti:

"Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir. Tüm uluslararası camiayı da teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını, bu bölgede hakim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. Allah askerimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın."

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler