1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zeytin Dalı Harekatı
Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı

KAYSERİ (AA) - AK Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, Afrin'e gerçekleştirilen operasyonun Türkiye'nin bekası ve güvenliği için çok önemli bir harekat...

A+A-

KAYSERİ (AA) - AK Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, Afrin'e gerçekleştirilen operasyonun Türkiye'nin bekası ve güvenliği için çok önemli bir harekat olduğunu bildirdi.

Milletvekili Atçı, yaptığı yazılı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı boyunca devlet ve milletin omuz omuza verdiğini bu dayanışma ile dünyaya önemli bir birliktelik mesajı verildiğini vurguladı.

Cephede Mehmetçikler teröristlerle mücadele ederken Anadolu kadının da askerlerimiz için seferber olduğunu anımsatan Atçı, şunları kaydetti:

"Tabi bu Türkiye'nin bekası için uzun süredir Türkiye'nin güvenliği için çok önemli bir harekattı. Türkiye'nin gündeminde olan bir konuydu. Nitekim diplomasi ayağında da çok önemli şeyler yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Dış İşleri Bakanımız ciddi bir çalışma yürüttüler. Gelinen noktada Afrin'e girmek zorunlu hale geldi. Nitekim halkımızın da çok ciddi bir desteği var. Kadınlarımız bu operasyonun başından itibaren seferber oldular. Bugün Akkışla ilçemizde hanımlar mantı hazırlamışlar. Hatay'da ve Türkiye'nin birçok ilinde hanımlar ciddi bir seferberlik içerisine girmişler. Bere, atkı yapanlar var dolma saranlar var. Askerlerimize ulaştıralım diye gayretle çalışan hanımlarımız var. Ayrıca Kızılay'ın kan bağışı çağrısı üzerine vatandaşlarımız Kızılay Kan Merkezleri önünde kuyruğa girmiş durumdalar. Tabi bu halkın bu harekata ve Türk ordusuna ciddi bir desteği olduğunu gösteriyor."

Önceki ve Sonraki Haberler