1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Zeytin Dalı Harekatı İçin Dua Edildi
Zeytin Dalı Harekatı İçin Dua Edildi

Zeytin Dalı Harekatı İçin Dua Edildi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'in Kaman ilçesinde, Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okunarak dua edildi.Çarşı Camisi önünde öğle namazı sonrası...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'in Kaman ilçesinde, Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okunarak dua edildi.

Çarşı Camisi önünde öğle namazı sonrası bir araya gelen vatandaşlar, İlçe Müftüsü Ömer Can tarafından okunan Fetih Suresi'ni dinledi.

Dua edilmesinin ardından bir açıklama yapan Kaman Kaymakamı Murat Girgin, "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan askerler için bir araya geldiklerini söyledi.

Harekatın Türkiye'nin uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan bir hakkı olduğunu vurgulayan Kaymakam Girgin, şunları kaydetti:

"Mazlum dünya için bir umut ışığı olan Türkiye Cumhuriyeti'ni zora düşürmek için dış güçler tarafından kurgulanan bu oyunu bozmak üzere başlatılan harekatı bütün kalbimizle destekliyoruz. Bu destek için biz de Kurtuluş Savaşımızın temellerinin atıldığı Kaman’da, kamu kurumlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz, oda başkanlarımız ve sendika temsilcilerimiz, muhtarlarımız ve gençlerimizle okunan hatim ve Fetih Suresi ve dualarımızla vatanımızın ve milletimizin bekası için savaşan kahraman askerlerimizin muzaffer olmalarını diliyoruz. Allah onları her türlü kötülükten korusun."

Kaman Gençlik Merkezi Müdürü Cengiz Arslan ise, Kaman halkının ve gençlerinin milli ve manevi duygularının her zaman en üst düzeyde olduğunu dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler