1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Eskişehir, Balıkesir, Yalova, Kütahya ve Bilecik'te camilerde Fetih Suresi okundu, lokma hayırları düzenlendi

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir, Balıkesir, Yalova, Kütahya ve Bilecik'te Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için camilerde Fetih Suresi okundu, dualar edildi.

Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek, kentteki 784 camide cuma namazı öncesinde din görevlilerince Fetih Suresi'nin okunduğunu söyledi.

Camilerde bu uygulamanın süreceğini belirten Gerek, "Allah, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan ve operasyonda bulunan Mehmetçiklere güç versin. Allah, onları görevlerinde başarılı eylesin ve korusun." diye konuştu.

- Balıkesir

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD), Zeytin Dalı Harekatı için cuma namazı sonrası Hacı Ali Cami'nin önünde Türk ordusunun başarısı ve Mehmetçik'in güvenliği için lokma hayrı organize etti.

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, iş dünyası olarak, harekat için alınan kararın arkasında olduklarını söyledi.

Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım attığını dile getiren Bekki, "Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek, huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin'de sınır ötesi harekat başlamıştır. Balıkesir iş dünyası olarak bizler, ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararı destekliyoruz. Ordumuzun, Mehmetçik'in ve milletimizin Allah yardımcısı olsun." dedi.

- Kütahya

Kütahya'da Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu üyeleri, Karagöz Camisi önünde bir araya gelerek, harekatın zaferle sonuçlanması için Mehmetçik'e dua etti.

Platform sözcüsü ve Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, Suriye'de 2011'de başlayan olayların birçok masum insanın ölümüne, milyonlarcasının da yerini yurdunu terk ederek, mülteci durumuna düşmesine neden olduğunu belirtti.

Türkiye'nin bu duruma seyirci kalmadığını ve Suriye'de yaşama imkanı kalmayan insanlara kapılarını açtığını dile getiren Kocaçoban, "Nitekim geçtiğimiz günlerde kahraman ordumuz, Afrin bölgesinde, teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak için harekete geçti. Mehmetçiğimizin muzafferiyeti için bizler buradan selam gönderiyor ve onlara dualar ediyoruz." dedi.

Kütahya'da Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde de harekata katılan Mehmetçik için dua edildi. İl Müftü Yardımcısı Mehmet Uzunca, burada Fetih Suresi okudu.

Yalova ve Bilecik'teki camileri dolduran vatandaşlar da "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan Türk askerleri için Fetih Suresi okudu ve dualar etti.

Önceki ve Sonraki Haberler