1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Büro Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Koçpınar:-"Zeytin Dalı Harekatı'nı destekliyor, şanlı ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz"

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na, sivil toplum kuruluşlarının desteği sürüyor.

Büro Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Hakan Koçpınar, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı Türkiye'nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdiklerini belirterek, kahraman ve şanlı Türk ordusunun yanında olduklarını ifade etti.

Bu harekatın, teröre ve teröristlere karşı yapıldığını vurgulayan Koçğınar, ülkenin güneyinde terör devleti kurulmasına hiçbir zaman izin verilmeyeceğini bildirdi.

Koçpınar, açıklamasında şunları kaydetti:

"(Söz konusu vatansa gerisi teferruattır) diyen, ölmekten korkmayan, geri dönmeyi düşünmeden, düğüne gider gibi cepheye koşan bir milletiz. Bizler Sultan Alparslan’ın, Ertuğrul Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Abdulhamit Han’ın, Şerife Bacı'nın, Seyit Onbaşı'nın torunlarıyız. Şimdiye kadar millet olarak çok büyük badirelerden, ağır imtihanlardan geçtik. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da tarihten bizleri silmek isteyen insanlığını kaybetmiş güçlere karşı muzaffer olduk. Tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan 15 Temmuz’da hain darbe ve işgal girişiminde hainler geçit vermedik. Millet olarak bu toprakların mayasına güveniyoruz. Bir ve beraber olduğumuzu biliyoruz. Büro Memur-Sen olarak Zeytin Dalı Harekatı'nı destekliyor, şanlı ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Gerek duyulduğu takdirde, tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya, devletimizin vereceği tüm görevlere hazırız."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler