1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zeytinyağı Ve Gül Yaprağından Cilt Bakım Ürünü
Zeytinyağı Ve Gül Yaprağından Cilt Bakım Ürünü

Zeytinyağı Ve Gül Yaprağından Cilt Bakım Ürünü

Kaz Dağları'nda Isparta gülü yetiştiren Ar-Ge firmasınca zeytinyağı ve gül yaprakları kullanılarak, düşük maliyetli, herkesin evinde yapabileceği bir cilt bakım ürünü elde edildi

A+A-

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Kaz Dağları'nda yetiştirilen bitkileri kullanarak Ar-Ge çalışmaları yapan bir firmanın projesi kapsamında zeytinyağı ve gül yaprağından cilt bakım yağı üretildi.

Ar-Ge firması, Süleyman Demirel Üniversitesi ile yürüttüğü Kaz Dağları'nda Yağlık Gül Üretimi Projesini sürdürüyor. Proje çerçevesinde herkesin evinde kolaylıkla yapabileceği, düşük maliyetli bir doğal cilt bakım ürünü elde edildi.

Firma görevlilerinden bitki uzmanı ve eczacı Filiz Özler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saf zeytinyağı ve gül yapraklarının karışımıyla elde ettikleri cilt bakım yağını "güzellik iksiri" olarak adlandırdıklarını söyledi.

Özler, Kaz Dağları'nda yetiştirilen Isparta'nın yağlık gül fidanlarından hasat edilen güllerin yapraklarını cam kavanoza koyarak üzerini saf zeytinyağı ile kapladıklarını, bunu birkaç gün güneşte beklettikten sonra havanda döverek krem haline getirdiklerini anlattı.

"Bitkisel ürün kullanmadan önce doktor tavsiyesi şart"
Özler, bitkisel ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi alınması gerektiğine dikkati çekti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler